Z wizytą w Portugalii, cz. 8 – SINTRA

przez Ola @ Grudzień 7, 2019

Nadszedł czas, by zgodnie z wcześniejszą obietnicą przedstawić Wam ostatnią foto-relację z Portugalii i dziś zapraszam do… SINTRY.

2. Mouros, panorama Sintry

To niewielkie miasteczko, otoczone zalesionymi wzgórzami Sierra de Sintra idealnie nadaje się na jednodniową wycieczkę podczas pobytu w Lizbonie, czy Cascais. Ze stolicy kraju kursują tam regularne połączenia kolejowe, dzięki którym w 30min. dotarliśmy do celu za jedyne €4.50 za bilet w obie strony.

11. Sintra - panorama okolicy

Choć miasteczko jest małe, to znalazło się tam miejsce dla kilku okazałych, letnich rezydencji, ale tą najważniejszą i zarazem najbardziej widoczną jest położony w najwyższym punkcie miasta kolorowy – Pałac Pena.

3. Mouros - Pałac Pena, Sintra

4. Sintra - pałac główne wejście

3. Sintra - Pałac Pena

1. Sintra - dziedziniec

5. Sintra - panorama

Zwiedzanie Palacio Nacional da Pena – jednego z siedmiu cudów Portugalii oraz terenu wokół ruin Zamku Maurów – Castelo dos Mouros wymaga dobrej organizacji, dlatego warto przyjechać do Sintry możliwie jak najwcześniej, by zobaczyć główne atrakcje bez przymusowego dreptania w żółwim tempie wokół innych turystów. Dobrą opcją na usprawnienie czasowe w terenie jest autobus 434 spod dworca kolejowego w Sintrze (bilet w jedną stronę €3.50), który zabiera pasażerów bezpośrednio pod bramę Pałacu Pena, co zaoszczędziło nam około 50min. wspinaczki z centrum miasta. Dodatkowe minuty wykorzystaliśmy na późniejszy spacer po tamtejszych ogrodach, które pomogły uspokoić wzrok po wcześniejszych doznaniach:)

11. Ruiny w parku

6. Sintra - park

9. Sintra - park

10. Sintra - ogrody pałacowe

13.Palma

12. Park

Dotlenieni, kontynuowaliśmy dalsze zwiedzanie wzgórza, co w konsekwencji doprowadziło nas do Zamku Maurów, zbudowanego w czasie ich panowania na Półwyspie Iberyjskim. Późniejszy wpływ Chrześcijan oraz samej Lizbony sprawił, że zamek ogromnie stracił na znaczeniu i popadł w ruinę… Dziś, dostępny jest dla zwiedzających w cenie €8.00 lub w bilecie łączonym – z wejściem do Pałacu Pena za €12.00. Atrakcja sama w sobie – polecam!

1. Mouros

14. Mury Zamku Maurów

Zamek Maurów - ruiny

Zaplanowana przez nas wcześniej powrotna trasa przez Willę Sassetti okazała się niemożliwa do zrealizowania, z uwagi na zagrożenie pożarowe, ale mimo zamknięcia tego najpopularniejszego szlaku widokowego, udało nam się zejść do Sintry bez wsparcia komunikacji miejskiej, czyli tak jak chcieliśmy… na pieszo.

5. Mouros - droga do centrum

4. Mouros - drzwi na szlaku do miasta

Do centrum dotarliśmy tuż przed zachodem słońca i zanim wróciliśmy pociągiem do Lizbony, zajrzeliśmy jeszcze w kilka uliczek…

5. Sintra - centrum II

Sintra - centru

4. Sintra - uliczki

15. Sintra na dobranoc

Adeus Portugalio!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz