Z wizytą w angielskim Parku Narodowym – Lake District, cz. 2

przez Ola @ Grudzień 4, 2021

Dawno temu, na czerwiec 2020 roku zaplanowaliśmy wyjazd do Szwajcarii. Miała to być podróż poślubna z okazji naszej okrągłej rocznicy, przypadającej dokładnie na 25.06. Mieliśmy zwiedzić Genewę, Lucernę, Interlaken, Lozannę, Fryburg, Montreaux i wrócić do Londynu z Zurichu. Plany były piękne, ale niestety pandemia uziemiła nas jak i większość świata, więc nie pozostało nic innego jak tylko poprosić o zwrot pieniędzy, wierząc, że jeszcze kiedyś uda się nam ten plan zrealizować. Jak to mówią: „Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma”, dlatego w tym roku ucieszyłam się na myśl, że odwiedzę tzw. Małą Szwajcarię, którą nazywana jest jedna z tras pieszych w Parku Narodowym – Lake District i wierzcie mi, że w pełni sobie zasłużyła na tę nazwę…

OLA_6871

DSCF9997

DSCF9969

DSCF0071

Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, by nie tracić nic z cudnej, jesiennej pogody i mieć jak najwięcej czasu na podziwianie malowniczych krajobrazów doliny – Great Langdale, o których wcześniej czytałam, a która tego dnia była celem samym w sobie. Prowadzi do niej kilka tras, ale my wybraliśmy tę najbliższą miasteczka Ambleside, w którym mieszkaliśmy, by przejść w sumie ponad 10km w obie strony… Zachwytom nie było końca, ponieważ zaraz po wyjściu, natura towarzyszyła nam w całej rozciągłości, zmieniając tylko co jakiś czas swój wygląd z nizinnej na bardziej górzystą, czy z polnej na bardziej leśną;)

DSCF9985

DSCF0051

DSCF0114

DSCF0001

Bez względu na odsłonę jaką miała dla nas po drodze, robiliśmy co chwilę postój na zdjęcia, by uwiecznić te pocztówkowe widoki.

DSCF0155

DSCF0156

Mimo wczesnej jesieni, ruch turystyczny w Lake District był bardzo mały, dlatego to krów i owiec spotykaliśmy tam więcej… niż ludzi:)

DSCF0144

DSCF0184

Co ciekawe, żadna z krów nie wyglądała jak nasza krajowa „mućka”, ale za to lokalne przedstawicielki, idealnie wpisywały się w tamtejszy krajobraz.

DSCF0136

A tak na poważnie, to zazdroszczę wszystkim mieszkańcom Ambleside i pobliskich wiosek, że o każdej porze roku, kiedy tylko chcą, mogą pójść na spacer do tak wspaniałego parku… i cieszyć się nim na co dzień.

1.12

DSCF0163

DSCF9977

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz