The British Museum

przez Ola @ Luty 4, 2017

Dawno, dawno temu lekarz i kolekcjoner dzieł sztuki – Sir Hans Sloane postanowił odpłatnie przekazać w dobre ręce swoje zbiory – w ilości… 70 tys. sztuk!
Ta imponująca kolekcja zapoczątkowała powstanie Muzeum Brytyjskiego w Londynie, które otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających w styczniu 1759 roku i, które po dziś dzień jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie miasta.

4m

1m

5m

Osobiście bardzo lubię tam przychodzić, by bez pośpiechu móc kontemplować sztukę z dala od zgiełku miasta albo umilić sobie czas jak ostatnio, gdy ulewny deszcz krzyżuje nam wcześniejsze plany;)

8m

9m

10m

11m

7m

By zobaczyć większość tej cennej kolekcji w ciągu jednego dnia potrzebujemy dobrych kilku godzin, co nie jest to łatwe, szczególnie dla turystów odwiedzających Londyn przejazdem, którzy chcą dotrzeć jeszcze do mnóstwa innych ciekawych miejsc w krótkim czasie, z listą kolejnych muzeów godnych uwagi:) Ale jeśli nie ma możliwości, by rozłożyć sobie tę przyjemność na kilka wizyt, to i jeden dzień wystarczy, by się z nim zapoznać.

12m

13m

14m

15m

16m

Muzeum czynne jest codziennie od godziny 10 do 17.30, z wyjątkiem piątku, kiedy zamykane jest o godz. 20.30.

l20

2m

Polecam i życzę udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz