Spacer po Sopocie

przez Ola @ Lipiec 20, 2020

Za każdym razem, gdy przyjeżdżam do Trójmiasta, muszę, choć na chwilę, zajrzeć do Sopotu. Zwykle jednak są to ściśle turystyczne wizyty, więc na życzenie odwiedzających nas osób, zwiedzamy głównie bardziej znane punkty miasta, by mogli osobiście zobaczyć te pocztówkowe obrazki z nadmorskiego kurortu.

Morze Bałtyckie, Sopot

Sopot, centrum

Prosty Temat, Sopot

Tym razem, nasza ostatnia wizyta, sprawiła, że mieliśmy dużo więcej czasu i na pomieszkanie we własnym domu i na spędzenie wolnego czasu w Trójmieście, z czego staraliśmy się owocnie korzystać, m.in. relaksując się na długich spacerach i podczas długich rozmów przy kawie… jak na przykład w kolorowej „Piaskownicy” tuż przy plaży.

Piaskownica, Sopot

Zielono mi, Sopot

Po 24 latach od ostatniej wizyty w Operze Leśnej, jeszcze wtedy ze szkolną wycieczką, udało mi się ponownie tam zajrzeć. Co roku, w okresie letnim jest to obowiązkowy punkt na polskiej mapie festiwalowej, gromadzący pod swoim dachem nawet 5600 miłośników muzyki rozrywkowej.

Opera Lesna, Sopot

Sopot 5

Atmosfera amfiteatru pozwala również na zorganizowanie tam firmowego szkolenia, czy konferencji a nawet… własnej imprezy okolicznościowej.

Sopot 2

Agnieszka Osiecka

Spacerując po Sopocie wybieraliśmy głównie wewnętrzne, pełne zieleni, uliczki,

Sopot 1

Sopot 4

Sopot 7

Sopot

Sopot 8

choć tego dnia i tak nie musieliśmy uciekać od sezonowych tłumów, ponieważ piękna pogoda zabrała wszystkich urlopowiczów na plażę, przez co w samym mieście było przyjemnie pusto…

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz