Nordkette, czyli… „Północny Łańcuch” Austrii

przez Ola @ Styczeń 9, 2019

Nordkette, czyli… „Północny Łańcuch” gór jest częścią największego parku krajobrazowego w Tyrolu i w całej Austrii. Karwendel Naturpark zajmuje aż 727km kw. powierzchni, a skaliste ściany były, są i z pewnością jeszcze długo będą atrakcyjne dla wszystkich entuzjastów wspinaczki. To właśnie tam, urodzony w Innsbrucku, alpinista – Herman Buhl trenował przed swoją pierwszą wyprawą na Nanga Parbat i Broad Peak, zdobywając później oba szczyty bez wspomagania butli tlenowej.

Wyprawa na Nordkette10

Wyprawa na Nordkette

Nam Innsbruck zaproponował dużo prostsze dotarcie na szczyt i to z samego centrum miasta. Wystarczyło wsiąść do kolejki torowej na stacji Congress przy Rennweg 3 i dojechać nią do ostatniego przystanku Hongerburg, położonego na wysokości 860m w zaledwie 8min. Na tarasie przejazdu można też zajrzeć do Ogrodu Zoologicznego – Alpine Zoo, który z oczywistych powodów jest bardzo chętnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi, ale my, również z oczywistych powodów pojechaliśmy w górę bez zatrzymywania się po drodze:)
Po dotarciu do pierwszego celu możecie popatrzeć na panoramę miasta z tej wysokości, bezpośrednio skierować się do dobrze oznaczonej dolnej stacji kolejki linowej na Seegrube (1905m) lub wejść tam pieszo, co w zależności od kondycji zajmuje od 45min. do 1.5 godz. Sposób dotarcia do tego miejsca pozostawiam Wam, ale jeśli chodzi o wspomnianą panoramę miasta to polecam nie tracić zbyt dużo czasu w tym miejscu, bo prawdziwe widoki czekają na Was wyżej. Wiem, co mówię;)

Wyprawa na Nordkette24

Wyprawa na Nordkette9

Perfekcyjnie przygotowane trasy dają możliwość dotarcia do celu wszystkim, nie tylko tym najbardziej wysportowanym, choć widok rowerzystów, zjeżdżających w przeciwnym kierunku przyprawiał mnie o dreszcze. Podziwiam za odwagę i… umiejętności;)

Wyprawa na Nordkette11

Wyprawa na Nordkette23

Na Seegrube mogłabym już zostać, ponieważ spełnił moje oczekiwania, ale z uwagi na różnice wysokości między tym, a ostatnim celem naszej wyprawy (ponad 250m), wiedziałam,  że najlepsze wciąż przed nami:) W granicach parku znajduje się podobno aż 1300 gatunków roślin, do tego cudna panorama gór, mnóstwo szlaków  i schronisko z lokalnymi smakołykami… Czego chcieć więcej? Być tu, po prostu!

In9

Wyprawa na Nordkette17

Wyprawa na Nordkette18

Wyprawa na Nordkette16

Wyprawa na Nordkette7

Na ostatnie wyżyny (2256m) zabrała nas kolejka – liniowa, gwarantująca niezapomniane wrażenia, dając możliwość zobaczenia chyba najpiękniejszej panoramy gór, by już dalej spacerkiem wejść na Hafelekar 2334m.

Wyprawa na Nordkette8

Wyprawa na Nordkette4

Wyprawa na Nordkette3

Wyprawa na Nordkette6

Wyprawa na Nordkette19

Wyprawa na Nordkette5

Mieszkańcom Innsbrucka można tylko pozazdrościć, że mają tyle piękna wokół i to w tak bliskim sąsiedztwie swojego miasta. A teraz nie muszę mówić już nic więcej, po prostu przyjeżdżajcie, żeby się o tym przekonać…

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz