Ile ludzi, tyle zdań, cz. 2

przez Ola @ Styczeń 31, 2015

Każdy kraj ma swoje wzorce doskonałe i każdy… trochę inne od sąsiada, dlatego dziś, zgodnie z umową, ciąg dalszy „pięknych” odkryć, bo przecież nasza „wycieczka” po świecie trwa w najlepsze;)

1. Ameryka Północna
Ponad połowa Amerykanów uważa Kim Kardashian za symbol piękna… a ja jeszcze w zeszłym roku nie wiedziałam kto to taki. Przypadkiem znalazłam się przy sklepie, w którym jak się później okazało, robiła zakupy i to był cyrk w środku dnia.  Rozentuzjazmowany tłum wielbicielek napierał na szyby, a „plotkarskie hieny” na skuterach czekały gotowe do strzału… z lampy błyskowej.
W USA moda na opaloną skórę trwa nadal, jedynie kubki z odwadniającą organizm kawą coraz częściej zamienia się na zielone i pełne witamin soki.

2. Afryka Południowa
Tam ideałem piękna jest czysta skóra bez przebarwień, dlatego jej mieszkańcy kochają olejek arganowy z Maroka i bezkofeinowy rooibos, nie na darmo zwany – herbatą zdrowia. Ikonami mody są Charlize Theron i Bonang Matheba.

3. Chiny
Jasna, zadbana cera i nos… jak „wieża Eiffla” to marzenie Chinek;) Taki właśnie ma aktorka Zhang Ziyi i to ona jest pięknem narodowym w tym kraju, a kosmetycznym niezbędnikiem – kremy przeciw zanieczyszczeniom miasta.

4. Korea Południowa
Dla wielu Koreanek wzorem do naśladowania jest uwaga… „Czarodziejka z Księżyca”;) Jak świeże pieczywo sprzedają się tam też produkty do masażu twarzy, gwarantujące poprawę jej kształtu. Za idealny uważa się wciąż rozmiar S, wciętą talię i długie nogi…
Za sprawą aktorki – Ji Hyun, czerwona pomadka YSL nr 52, sprzedawała się wręcz w hurtowych ilościach.

5. Indie
Na Wschodzie bohaterką narodową jest Aishwarya Ray Bachchan. Tamtejsze dziewczyny uwielbiają czarne kredki do oczu i pomadki w wyraźnych czerwieniach. W sklepach wciąż pytają o produkty do rozjaśniania skóry lub usilnie kupują podkłady o ton jaśniejszy od oryginału;)

6. Niemcy
Oszczędni w gestach sąsiedzi uwielbiają też oszczędne stylizacje. Zachwycają się prostymi, blond włosami i delikatną pomadką na ustach, dokładnie jak u swojej rodaczki – Heidi Klum.

7. Rosja
Trendy w modzie dyktuje bloggerka modowa, projektantka i business woman – Dasha Zhukova, która uważa, że piękno i inteligencja są najlepszą parą, a makijaż w stylu „smoky eyes” to symbol odpowiedniego statusu.(?) Na co dzień jednak, Rosjanki wybierają delikatniejszą wersję makijażu i marzą o mężu… z Polski:)

8. A w naszym kraju
Na szczęście, dla większości Polek piękno, to nie tylko proporcjonalna figura, lśniące włosy, czy duże oczy, ale również spełnienie w życiu i świadomość bycia kochaną…

Sami widzicie, że punkt widzenia zależy nie tylko od siedzenia, ale i od… położenia geograficznego, dlatego jak tylko to możliwe wyjeżdżamy, zwiedzajmy i sami to odkrywajmy…

2 komentarzy

Szczescie zawsze dodaje urody :)

by Joanna on 2 lutego 2015 at 19:00. Odpowiedz #

Święta prawda.. i co wiecej, udziela się jeszcze innym;)
Pozdrawiam z mroźnego dziś Londka

by Ola on 2 lutego 2015 at 19:24. Odpowiedz #

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz