A jednak wiek ma znaczenie, cz.1

przez Ola @ Styczeń 26, 2016

Minęły czasy, gdy podstawowym kremem Nivea smarowały się kolejno wszystkie pokolenia i to przez cały rok, bez wyjątku. Przy wyborze kosmetyków, czy produktów do skóry powinniśmy kierować się nie tylko ceną, czy ulubioną marką, ale i… swoim wiekiem.
To właśnie wiek jest jednym z ważniejszych kryteriów do spełnienia na zakupach, byśmy byli zadowoleni z późniejszych efektów domowej pielęgnacji…

- U osób poniżej 20-tki, zmiany hormonalne nie pozostają obojętne dla skóry, dlatego w tym wieku, nastolatki nie tyle powinny chcieć, co po prostu muszą już zacząć dbać o siebie, by… nie siedzieć w zamknięciu przez resztę swojej młodości;)
W związku z tym potrzebują produktów redukujących nadmiar sebum, kojących wrażliwą skórę i zapobiegających powstawaniu zaskórników.
Oczywiście hormony i wiek dojrzewania robią swoje, ale często też podłoże genetyczne daje o sobie znać i to w najmniej odpowiednim momencie, dlatego bardzo ważne są  codzienne rytuały oraz odpowiednia pielęgnacja.
Powszechnie wiadomo, że „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan będzie umiał”, dlatego należy zacząć od regularnego oczyszczania skóry, najlepiej produktami zawierającymi ekstrakt z zielonej herbaty lub lawendy. Osoby ze skórą mieszaną lub tłustą nie mogą też zapominać o jej złuszczaniu, nawet 2-3 razy w tygodniu i stosowaniu maseczki matującej.
Często spotykam się z opinią, że osoby z cerą mieszaną lub tłustą nie muszą w ogóle  stosować kremów do twarzy, co jest totalną nieprawdą. Jak każda inna potrzebuje  nawilżania i to dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Odpowiednie będą kremy matujące lub inne o lekkiej konsystencji, przy okazji redukujące podrażnienia i zaczerwienienia skóry – najlepiej z dodatkową ochroną przed szkodliwym promieniowaniem.

Pielęgnacja skóry... a jednak wiek ma znaczenie

- Osoby pomiędzy 20, a 30 rokiem życia też nie są wolni od problemów ze skórą i według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii aż 82% kobiet nie jest w pełni przekonana jakie kosmetyki powinna stosować na tym etapie.
Jak zwykle najważniejsze jest regularne oczyszczanie twarzy – najlepiej produktami bez zawartości mydła i z wodą termalną w składzie oraz jej nawilżanie, z całoroczną ochroną przeciwsłoneczną (minimum SPF15).
Dla osób po 25 roku życia polecam już silniejsze kremy do twarzy z kwasem hialuronowym – te w wersji „light” dla skóry tłustej oraz mieszanej i te w wersji „rich” dla skóry z tendencją do przesuszania. To już najwyższy czas na ochronę przeciw starzeniu!

Pielęgnacja skóry - a jednak wiek ma znaczenie

I o ile do pewnego czasu młoda skóra sama może się bronić, to już z upływem lat coraz trudniej będzie się jej regenerować. Dlatego, żeby jak najdłużej zachowała swój zdrowy wygląd, musimy oczywiście pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, ale także o urozmaiconej diecie i piciu do 8 szklanek wody dziennie… Im wcześniej, tym lepiej!

Cdn…

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz