Z wizytą w Szkocji, cz. 2 – Inverness

przez Ola @ Lipiec 16, 2021

Drugim przystankiem na naszych wakacjach w Szkocji było miasteczko Inverness, będące stolicą górzystego regionu Highlands, do którego na większe zakupy przyjeżdża się z dalszej, a nawet bardzo dalekiej Północy. Już na etapie planowania traktowaliśmy to miejsce tylko jako bazę wypadową, dlatego nie zmuszaliśmy się ani do wyjazdu z Edynburga, ani nie wydłużaliśmy wyjazdu w dalszą drogę:)

DSCF8038

To właśnie Inverness zostało uznane najszczęśliwszym miejscem do życia dwa lata z rzędu w 2014 i 2015, plasując się tym samym na 6 pozycji w całej Wielkiej Brytanii. Szczerze to nie wiem czym kierowali się ankietowani, biorący udział w tym badaniu, ale ja byłam tam szczęśliwa głównie z uwagi na bliskość tego, co chcieliśmy zwiedzić w następnej kolejności, ale o tym już następnym razem;)

DSCF8051

Podczas wieczornego spaceru trafiliśmy m. in. na zamkowy Urząd Miasta,

DSCF8048

Inverness

oraz Katedrę św. Andrzeja, zbudowaną w latach 1866-1869.

DSCF8053

DSCF8056

Choć samo miasteczko jest małe, to pustki na ulicach, których doświadczyliśmy na miejscu wcale nie były związane z jego wielkością, czy pandemią, tylko z meczem, który akurat wtedy rozgrywała Szkocja z… Anglią w ramach Euro 2020. My też poszliśmy kibicować i wypocząć przed porannym wyjazdem w nieznane…

DSCF8065

Miłego weekendu!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz