Z wizytą na Bałkanach, cz. 5 – Czarnogóra – BUDVA

przez Ola @ Lipiec 3, 2022

W ramach poszerzania turystycznych horyzontów, wybraliśmy się do BUDVY, oddalonej od Kotoru zaledwie 30min, jazdy, by na własne oczy zobaczyć ten tzw. legendarny kurort Czarnogóry.

Iść, ciągle iść

Plaża w Budvie

Molo w Budvie

Kamienista plaża sprawia, że chętni na słoneczną kąpiel chętniej rozsiadają się na plastikowych krzesłach lub w nadmorskich restauracjach niż bezpośrednio na ręcznikach. Dla spacerowiczów przygotowano promenadę, którą dochodzi się bezpośrednio do Starego Miasta.

Spacer po promenadzie, Budva

Promenada, Budva

Restauracje na plaży, Budva

W jego wąskich alejkach można poczuć więcej chłodu, a przede wszystkich popatrzeć na jednolitą architekturę, zajrzeć do tamtejszych zabytków i sklepów z pamiątkami.

Stare Miasto, Budva

Stara zabudowa Budvy Czarnogóra

Wąskie uliczki Starego Miasta

Architektura Starego Miasta, Budva

Podwórka Starego Miasta, Budva

Budva, Stare Miasto

Uliczki Starego Miasta, Budva

Inna strona Budvy

Plaża, Budva, Czarnogóra

Nabrzeże Budvy, Czarnogóra

Budva... relikty przeszłości

Monumentalne budynki istniejących już lub powstających w zastraszającym tempie hoteli i apartamentowców przysłaniają jedyne, co tam piękne jeszcze zostało, czyli… góry. Niestety, turyści, których tam spotkaliśmy, zapatrzeni w swoje telefony, nie szukają kontaktu z naturą, tylko wybierają miejski lans w swoich pseudo markowych ubraniach. Budva, podobnie jak niektóre nadmorskie miasta w Polsce, czy na świecie pozbawiona jest własnego charakteru. Zaniedbanie, kicz i ta wszechobecna betonoza sprawia, że na pewno nie odpoczęłabym psychicznie w takim miejscu. Szczerze podziwiam tych, którzy spędzają tam swoje wakacje, bo mnie… od razu chciało się jechać dalej:)

Port w Budvie

Betonowa kraina, Budva

Miejskie maszkary, Budva

Centrum miasta, Budva

Architektura miasta, Budva, Czarnogóra

Budva

Nie byliście w Budvie? To nie żałujcie. Planujecie? To nie polecam:)

Cdn…

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz