Wiosenne upiększanie

przez Ola @ Kwiecień 9, 2015

Nie ma miesiąca, by nie pojawiła się na rynku jakaś kosmetyczna nowość. Wybór jest ogromny, dlatego tak łatwo się w tym nadmiarze pogubić, szczególnie  początkującym;)

Nie jestem specjalistą od makijażu ani prywatnie, ani zawodowo, ale od pięciu lat chcąc nie chcąc muszę być na bieżąco, ponieważ nigdy nie wiadomo jakie w danej chwili padnie pytanie:) Osobiście lubię wiedzieć, dlatego z przyjemnością poszerzam swoją wiedzę również w tym zakresie, dzięki czemu mogę się nią dzielić z Wami i czuć się pewniej w ogniu spontanicznych pytań od mniej lub bardziej zaznajomionych z tematem.
A, że testy skóry są już za nami, to najwyższy czas na… wiosenne upiększanie, do którego należy wybrać właściwe dla swojej skóry kosmetyki, by codzienna pielęgnacja była dla nas prawdziwą przyjemnością… I tak:

1

1. Kobiety z cerą mieszaną i tłustą, oprócz właściwie dobranych do tego typu skóry kremów, powinny stosować również kosmetyki matujące, by podkład czy cienie do powiek trzymały się na swoim miejscu przez kilka godzin, a nie spływały po twarzy…
Najlepsze do tego będą podkłady liftingujace i cienie w żelu. Tusz do rzęs powinien być wodoodporny, a pomadki do ust matowe i najlepiej w delikatnych, naturalnych kolorach. W zamatowieniu skóry pomaga również puder w kamieniu, który może być stosowany na podkład lub w jego zastępstwie.

2. Kobiety ze skórą suchą powinny pamiętać o skutecznym nawilżaniu twarzy, a sam fluid i cienie do powiek powinny mieć bardziej kremową niż pudrową konsystencję.

3. Kobietom ze skórą skłonną do alergii polecam produkty pielęgnacyjne z jak najmniejsza ilością składników, stworzone na bazie roślin, sprzedawane w aptekach lub renomowanych drogeriach. Natomiast jeżeli chodzi o kosmetyki to najlepiej wybierać te mineralne, ponieważ są bezzapachowe i nie zawierają szkodliwych konserwantów.

Poza tym… pamiętajcie o tym, by się wysypiać i jeść awokado, ponieważ bardzo poprawia stan skóry, którą dużo łatwiej będzie nam potem „dekorować”:)

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz