Targ Śniadaniowy w Sopocie

przez Ola @ Czerwiec 30, 2015

Sopot to już nie tylko Opera Leśna, Hotel Grand, czy molo… Miasto znane jest także z organizowanego tam Targu Śniadaniowego.

s14

s16

W każdą sobotę, od maja do września starannie wybrani na tę okoliczność wystawcy z całej Polski spotykają się w jednym miejscu i od samego rana kuszą swoimi  pysznościami.

s5

A, że mają mnóstwo produktów do zaoferowania, do tego zdrowych i ekologicznych, to można się tam rozsmakować na dobre i zjeść nie tylko śniadanie, ale i obiad z podwieczorkiem.

s4

s3

Stałym miejscem Targu Śniadaniowego jest Skwer Rybickiego przy ul. T. Kościuszki, ale wtedy, kiedy ja byłam w Sopocie, został wyjątkowo przeniesiony na Monciak. Szkoda, ale mimo mniej zielonej lokalizacji i tak przyjemnie spędziłam czas, degustując na powietrzu niesamowite tarty warzywne i naturalne, świeżo wciśnięte soki.

13s

s2

Jak już tam będziecie, to nie odkładajcie niczego na potem, bo nie wiadomo, czy w następną sobotę będzie szansa na powtórkę, a to dlatego, że wystawcy się zmieniają, więc i asortyment nie zawsze jest ten sam. Ostatnim razem było regionalnie, ale i egzotycznie…

s6

s7

Ogromną zaletą Targu jest to, że wszystkiego można spróbować na miejscu, poznać fajnych ludzi i przy okazji zrobić dla siebie zakupy spożywcze w postaci chleba na zakwasie, miodu rzepakowego, suszonych owoców, czy rozmaitych przypraw…

s8

Na deser zostaje już tylko… odejść od stołu i wybrać się na długi spacer plażą:)

s17

Targ Śniadaniowy znajdziecie również w innych miastach Polski, więc jak tylko macie możliwość to skorzystajcie, bo… „lokalnie jest fajnie”:)

Cdn…

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz