Śnieżna niedziela w Londynie

przez Ola @ Styczeń 28, 2021

O ile trzeci poniedziałek stycznia w Wielkiej Brytanii przyjęto za tzw. Blue Monday – rzekomo potwierdzony naukowo – najbardziej depresyjny dzień roku, to czwarta niedziela miesiąca będzie wspominana jako… White Sunday, ponieważ, po raz pierwszy od 2018 roku, Londyn pokrył się śniegiem, co bez przesady można uznać za… cud nad Tamizą:)

22. Snow

12. Snow

Niestety, w związku z naszą przeprowadzką, zakrojoną na szeroką skalę, akurat w ten zimowy weekend, dysponowałam tylko aparatem w telefonie komórkowym, ale co tam, przecież nie mogłam nie utrwalić tego cudu… ku pamięci;)

19. Snow

2. Snow

9. Snow Śnieg pojawił się niespodziewanie w niedzielne przedpołudnie, kryjąc grubymi płatkami całą okolicę i jak szybko się okazało, swoją wizytą sprawił dziecięcą radość nie tylko mnie;)

15. Snow

Nagle, znikąd pojawiły się na zewnątrz sanki, plastikowe jabłuszka, a wraz z nimi sznur mieszkańców bez ograniczenia wieku, pędzących na górki w pobliskim Alexandra Park. Co więcej… ja też szybko się tam znalazłam:)

Snow 16

17. Snow

13. Snow

Bazując na zimowej historii z Wysp Brytyjskich to… najbardziej śnieżną zimę odnotowano tu w 1947 roku w Walii, wówczas śnieg sięgał 1.65m. Największe szanse na zobaczenie zimy są jednak w Szkocji, gdzie, w tamtejszych górach Cairngorms śnieg leży średnio przez 76 dni w roku, gdy na południu Anglii, a dokładnie w Kornwalii już tylko 7. Patrząc na częstotliwość pojawiania się białego puchu w Londynie, to my już się chyba nie doczekamy kolejnych opadów w tym mieście, dlatego, podczas niedzielnego spaceru specjalnie wydłużałam sobie powrót do domu, spacerując ulicami (jeszcze) swojej dzielnicy, by jak najdłużej cieszyć nim oczy:)

14. Snow

7. Snow

16. Snow Było CUDnie!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz