Serum – co to takiego?

przez Ola @ Styczeń 28, 2014

Badania udowodniły, że po 25 roku życia spada ilość kolagenu w skórze – w konsekwencji wiotczeje, a co za tym idzie… pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Oprócz kremów do codziennej pielęgnacji i kremów z filtrem, których wysokość powinna zależeć od naszej karnacji, poleca się również… serum, którego stosowanie weszło już Angielkom w nawyk. Obecnie, dostępnych jest na rynku mnóstwo różnych rodzajów tego kosmetyku, m. in. dla skóry zmęczonej, rozjaśniający, czy intensywnie nawilżający, jednak te, zapobiegające starzeniu, wciąż należą do najchętniej kupowanych.

Co to takiego to serum? Ma postać lekkiego żelu, choć zawiera większą i bardziej stężoną ilość składników. Wnika w głębsze warstwy skóry, do których nie dociera zwykły krem i regeneruje ją od środka. Jednak przez to, że nie utrzymuje się na jej powierzchni, nie jest dla niej wystarczająco nawilżający, dlatego potrzebny jest krem, z którym wspólnie bardzo dobrze uzupełniają się w działaniu. Wystarczy na oczyszczona skórę nałożyć cienką warstwę serum, następnie krem pod oczy (i na powieki), a już na samym końcu krem do twarzy. Tę samą czynność powtarzamy wieczorem, ponieważ serum można, a nawet trzeba stosować dwa razy dziennie.

Nie pozostaje już teraz nic innego jak tylko leżeć i pachnieć, no i czekać na pierwsze efekty, które zwykle stają się widoczne po około 8 tygodniach:) A jak macie więcej cierpliwości niż ja, to polecam jeszcze masaż twarzy, który łatwo wykonać samemu przy okazji codziennej pielęgnacji…

:)

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz