Sałatka z kaszą gryczaną

przez Ola @ Sierpień 12, 2017

Jak już zdążyliście zauważyć kuchnia nie jest moim królestwem, dlatego staram się działać w niej szybko, choć też jednocześnie zdrowo. Podczas pracującego tygodnia, swój ciepły posiłek jem zawsze poza domem, by po godzinie 17 nie musieć już obciążać żołądka i tym samym spać spokojnie. A, że lubię też wiedzieć co jem, to przygotowuję tzw.  pudełkowy lunch w domu i zabieram ze sobą do pracy. Ostatnio „chodziła” za mną kasza gryczana i… od razu wykorzystałam ją w sałatce, miksując to, co miałam akurat pod ręką:)

Jeśli też lubicie kaszę i chcielibyście zjeść na trochę inny sposób niż zwykle, to polecam Wam ugotować ją wcześniej według przepisu na opakowaniu i połączyć z odsączonym groszkiem oraz tuńczykiem w sosie własnym (z puszki), pokrojoną papryką, połową małej, czerwonej cebuli oraz suszonymi pomidorami i kilkoma ogórkami konserwowymi. Do smaku doprawić solą, pieprzem i zieloną czubrycą, a dla zdrowia wkroić świeżą natkę pietruszki i dodać oliwę z oliwek.

Równie dobrze może być jedzona na zimno jak i na ciepło, ale osobiście, druga wersja jeszcze bardziej przypadła mi do gustu. Polecam i życzę smacznego!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz