Roślinne kompozycje

przez Ola @ Lipiec 30, 2013

Do tej pory jedyny Bach o jakim słyszałam to… Jan Sebastian, ale jak się okazuje, to samo nazwisko nosił również angielski lekarz, bakteriolog i homeopata, który skomponował… naturalne esencje kwiatowe w postaci kropli. Wczoraj pisałam o aromaterapii i kroplach zapachowych, więc pozostanę jeszcze chwilę w tym temacie     i dodam słów kilka o kroplach, które leczą…

Dr Bach, znany jest wielu ludziom głównie ze swojego „antidotum” - Rescue, które ponad 80 lat temu, powstało w jego domu. Z powodzeniem sprzedawane jest do dziś tym, którzy wolą się leczyć naturalnymi metodami i w tej chwili dostępne są w postaci kropli, tabletek, a także kremów, czy balsamów do ust. 

Oprócz tego lekarstwa, powstały później inne kompozycje, ściśle oparte na terapii kwiatowej dr Bacha. Zamknięto je w 38 pojedynczych buteleczkach z dozownikiem w postaci aptecznej pipety i dla ułatwienia, podzielono według siedmiu grup tematycznych, a raczej problematycznych, takich jak: obawy i lęki, brak pewności, brak zainteresowania, nadwrażliwość, samotność, zniechęcenie i rozpacz oraz nadgorliwość. Każda z tych grup zawiera pojedyncze nazwy kropli i opis symptomów, którym są dedykowane, np. apatia, poczucie winy, nietolerancja, czy potrzeba zmiany   i w zależności od „schorzenia”, poleca się im konkretny zestaw.

Co ciekawe, można je ze sobą dowolnie łączyć, stosując po dwie krople każdego, na szklankę wody i… magiczna mikstura jest gotowa do spożycia. Pomyślcie, z jaką łatwością, codziennie sami wybieramy dla siebie witaminy, czy inne suplementy diety, więc może to właściwy moment na naturalne leki dla… duszy?

Wcześniej nigdy ich nie próbowałam, ale zwrócił mi na nie uwagę nasz „lekarz rodzinny” z Gdańska, który dużo wie na temat zdrowego stylu życia, ponieważ uczy innych jogi i osobiście sam wciąż zgłębia jej tajniki… Popatrzył z dystansu na moje sprawy, posłuchał, posprawdzał i wkrótce dostałam swoją pierwszą receptę:)

Słyszałam, że „leki” z apteki dr Bacha są skuteczne. Dowiedziono, że w krótkim czasie, pomagają uwolnić się od negatywnych emocji oraz odnaleźć brakujący element swojej układanki… bez szkody dla zdrowia!

Nie mam więc nic przeciwko, by poddać się tej kuracji. Pozostaje tylko regularnie je stosować i czekać na efekty:) Czas pokaże!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz