Niezbędny składnik pielęgnacji-witamina C

przez Ola @ Lipiec 25, 2019

Nie od dziś wiadomo, że witamina C to kluczowy gracz na skórnym polu walki o młody wygląd.
Z uwagi na swoje możliwości błyszczy w podstawowym składzie i w solowych popisach, a za to jak pracuje na co dzień należy się jej prawdziwe gwiazdorski kontrakt…

Witaminy w kremach
Pomimo tego, że witamina C znana jest już w środowisku od lat 30-tych XX wieku, to nigdy wcześniej nie była tak ceniona jak obecnie.
Przez swoje naturalne zdolności wzmacniające, ochronne i rozświetlające jest wciąż zapraszana do udziału w nowych projektach, w których za każdym razem radzi sobie świetnie, realizując powierzone zadania z powodzeniem.
Jest niezbędna przy produkcji kolagenu i wzmacniania wewnętrznych struktur skóry. Pomaga redukować widoczne zmarszczki i inne niedoskonałości skóry powstałe na skutek promieniowania UVA i UVB, czy ogólnego zanieczyszczenia powietrza.
5% skoncentrowanej witaminy C to minimalna dawka potrzebna do skutecznego działania, jednak osoby z wrażliwą skórą powinny uważać na jej zbyt duże stężenie w kosmetykach, ponieważ może dodatkowo podrażniać skórę.
Witamina C najlepiej sprawdzi się w serum, które z uwagi na konsystencję i swoją rolę, wnika w głębsze warstwy skóry, co sprawia, że na efekty nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Można zwiększyć dawkowanie również przy pomocy płynów oczyszczających, maseczek do twarzy, no i oczywiście kremów, bo przy tym wszystkim nie można zapominać o dokładnym nawilżaniu twarzy.
Zwykle realizację zadań przyspiesza też praca w zespole, dlatego witamina C tworzyć będzie idealny duet z witaminą E, ponieważ  nie tylko wygładzi skórę, ale i pozbawi ją oznak zmęczenia i stresu. Aplikując wszelkie produkty pielęgnacyjne, pamiętajcie by nakładać je zgodnie z informacją na opakowaniu oraz konsystencją samego kosmetyku, zaczynając od najlżejszego, by mógł wnikać głęboko w skórę np. serum, a kończąc na najcięższym, by ją chronił np. filtr przeciwsłoneczny (koniecznie SPF30 lub SPF50).

Udanej współpracy!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz