Na Dzień Babci… ciasto kokosowe – Bounty

przez Ola @ Styczeń 21, 2020

„Moja babcia potrafi stworzyć gołębia z ryżu, mięsa i kapusty. Moja mama i tata nie mogą wyjść z podziwu dla jej umiejętości. Na talerzu nigdy nie można nic zostawić, bo to grzech. Czasami grzeszę, ale babcia odkłada moje grzechy na szafkę i odgrzewa mi je kiedy znowu zgłodnieję. Nie chciałbym, żeby moją babcię kiedykolwiek łamało w krzyżu, a ostatnio ją strasznie przewiało, bo teraz podczas zimy zamiast śniegu jest wiatr. Z wiatru nie da się ulepić bałwana.”

Powyższy cytat pochodzi z książki „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” autorstwa Filipa Zawady, która świetnie obrazuje rzeczywistość oczami niespełna 10-letniego chłopca. Oczywiście polecam lekturę na wciąż jeszcze długie wieczory, ponieważ na każdej stronie można wyczytać coś dla siebie, a co trzecie zdanie może być cytatem…

Dziś Dzień Babci! Na pewno wielu z Was ma mnóstwo dobrych wspomnień ze swoimi dziadkami i o swoich babciach. Nie zapominajcie o Nich ani dziś, ani jutro, ani każdego innego dnia, nigdy nie czekajcie zbyt długo z wizytą i wsłuchujcie się w to, co mówią… nie tylko od święta, bo to jest dla Nich dużo cenniejsze niż jakikolwiek prezent!
Przy okazji zamieszczam przepis na ciasto kokosowe, kto wie, może będziecie właśnie chcieli zanieść je ze sobą na wizytę;)

Ciasto kokosowe Bounty

1. Do zrobienia ciemnej warstwy potrzebujemy: ubić pianę z 5 białek z cukrem (140g), którą łączymy ze 100ml oleju i następnie z suchymi składnikami (wymieszanymi już wcześniej ze sobą): 120g mąki tortowej, 5 łyżeczkami ciemnego kakao i płaską łyżeczką proszku do pieczenia. Gotową miksturę wylewamy na prostokątną blaszkę i pieczemy w 160st.

2. Ostudzone ciasto nasączamy domowym „roztworem”, przygotowanym ze: 120ml wody, 2 łyżek soku z cytryny i 2 łyżeczek cukru pudru.

3. Do przygotowania kremu kokosowego potrzebujemy: 600ml mleka, 100g cukru, 2 łyżek cukru waniliowego i 300g wiórek kokosowych, które to składniki gotujemy na wolnym ogniu do uzyskania jednolitej masy. Następnie należy dodać do niej 200g masła i mieszać aż do jego rozpuszczenia. Osobno, w 250ml mleka rozpuszczamy 1 budyń waniliowy i łączymy z przygotowaną wcześniej masą, mieszając do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie, gorącą masę należy wylać bezpośrednio na nasączony biszkopt i odstawić ciasto do całkowitego ostudzenia.

4. Wierzch ciasta polać polewą przygotowaną z: podgrzania 30% śmietany i 200g czekolady (gorzkiej i mlecznej wedle uznania).

Tego, co najlepsze i najsmaczniejsze dla wszystkich Babć i Dziadków z okazji Ich święta!!!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz