Moja imienniczka

przez Ola @ Listopad 30, 2012

Zwykle miesiąc przed Świętami, w większości naszych sklepów pojawiają się pracownicy czasowi, tzw. Christmas Temps, którzy po odpowiednim przeszkoleniu są naszym dodatkowym wsparciem w tym najgorętszym okresie roku. Kilka dni temu dołączyła do ekipy nowa dziewczyna i przedstawiając się powiedziała, że ma na imię… Ola. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że koleżanka jest z… Nigerii:) Jak się okazuje, pełna wersja jej imienia brzmi: Olajumoke i w tym przypadku, rzeczywiście taki skrót ma sens, a nawet ułatwia codzienną komunikację:) Tego sensu brakuje mojej polskiej wersji, więc automatycznie dla każdego obcokrajowca, naturalnym skrótem od Aleksandry, będzie Alex… i tak właśnie mnie tutaj nazywają. Przyzwyczaiłam się już… choć początkowo, szefowa wołała mnie tylko pełnym imieniem… tak formalnie przez co, za każdym razem myślałam, że wzywa mnie do siebie na tzw. dywanik…

Teraz nasza nowa koleżanka sprawiła, że wszyscy przypomnieli sobie w pracy, że i ja jestem Olą i że to jednak może być również imię, a nie tylko hiszpańskie „cześć”:)   Mimo zaistniałych okoliczności, ta Alex jednak już do mnie przylgnęła i chyba trudno będzie im to zmienić… Nie przeszkadza mi to, więc tak może zostać, za to wciąż jeszcze zaskakują mnie błędy w nazwisku, z którymi co jakiś czas się spotykam… Byłam już Alex Sonica-Obasa, a nawet Alelisandre Somit-Oknese:) i zastanawiam się czym jeszcze zdołają mnie zadziwić… Jak widać możliwości jest dużo   i niektórym nadawcom udaje się być na tym polu bardzo twórczym… Według mnie to naprawdę łatwa kombinacja literowa, ale jak widać i takie, z pozoru proste połączenie, może utrudnić pisownię, a mnie życie, szczególnie wtedy, gdy muszę potwierdzać dane przy odbiorze przesyłki, ale… śmiech to zdrowie!

Właśnie dziś są Andrzejki, więc pora na dobrą zabawę… Świętujcie wśród solenizantów lub w swoim gronie, bo to przecież piątek i… weekendu początek.

Niech się palą świece, leje wosk, a wróżby przynoszą same dobre wiadomości… Wszystkiego najlepszego Andrzejom!

4 komentarzy

Кeep tҺiѕ going ρlease, geeat job!

by londyn on 18 kwietnia 2014 at 06:56. Odpowiedz #

It’s in point of fact a great and helpful piece of information.
I’m glad that you simply shared this useful info with us.
Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

by http://englishelhierro.elhierroyyo.com on 13 kwietnia 2014 at 14:09. Odpowiedz #

bookmarked!!, I love your web site!

by Primal Birth: The Awakening of Jessica Buckley free download book pdf on 13 kwietnia 2014 at 13:41. Odpowiedz #

Woah this site is astounding i adore learning your content regularly. Continue the truly great artwork! You currently know, lots of people are seeking spherical due to this information, you can support these individuals enormously.

by www.ads.virlan.co on 11 kwietnia 2014 at 09:03. Odpowiedz #

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz