Miesiąc w obiektywie – WRZESIEŃ 2021

przez Ola @ Październik 22, 2021

Opóźnienie w podsumowaniu WRZEŚNIA wiąże się ściśle z moim urlopem, który tradycyjnie wykorzystaliśmy jesienią…

Hampstead Heath - w parku

Park

W tym roku, z uwagi na brak chęci kupowania testów Covid-owych, obowiązkowych w zagranicznych podróżach i tracenia cennego czasu na późniejszą kwarantannę, postawiliśmy kontynuować lokalne zwiedzanie, by zobaczyć jeszcze na Wyspach to, co od dawna chcieliśmy, a z czym do tej pory nie było nam po drodze. Tym razem zaplanowaliśmy sobie wyjazd do angielskiej Krainy Jezior – Lake District i do walijskiej Snowdonii. Zanim jednak wyruszyliśmy w nowe miejsca, umilaliśmy sobie codzienność, obcując ze sztuką w Muzeum Victorii i Alberta, który jest obowiązkowym punktem na mapie miasta dokąd, jeszcze w normalnym życiu, zbieraliśmy naszych gości.

Victoria and Albert Museum, London

Co ciekawe, muzeum jest na tyle duże, że czasowo nigdy nie byliśmy w stanie zobaczyć go w całości, dlatego dawkujemy sobie tę przyjemność, szczególnie przy niepogodzie.

Z wizytą w V&A Museum, Londyn

V&A Museum, London

Natomiast, z każdego słonecznego, ale i bezdeszczowego dnia czerpaliśmy garściami, spotykając się gdzieś w mieście bezpośrednio po pracy i spacerując do późnego wieczora, bez względu na dni tygodnia.

Trochę szczęscia w drodze do pracy

Londyn

Kolory jesieni

Wiosna jesienią

Wrzesień był też okazją do babskich spotkań i odwiedzin dawno nie widzianych znajomych w Manchesterze, skąd później wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie.

Babskie spotkania

Manchester

Zgodnie z planem, na ostatnie dni miesiąca, naszym domem stało się miasteczko Ambleside, skąd eksplorowaliśmy te malownicze tereny. Lake District oczarował nas od pierwszych minut pobytu i utwierdził w przekonaniu, że wioski w Cotswolds, którymi się do tej pory zachwycaliśmy nie są jedynymi, uroczymi w całej Anglii.

Lake District

Owce w Lake District

Już wkrótce zdam Wam relację z całego wyjazdu, a tymczasem kończę moje, wrześniowe podsumowanie i życzę Wszystkim udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz