Miesiąc w obiektywie – LISTOPAD

przez Ola @ Listopad 29, 2014

Przedostatni miesiąc roku już prawie za nami, więc zgodnie z tradycją, czas na podsumowanie, czyli LISTOPAD w obiektywie…

f

Wbrew wszechobecnej jesiennej nostalgii, nie opuszczał mnie dobry nastrój, a wszystko przez to, że w końcu dostałam zgodę na transfer pod nowy adres. Od dwóch tygodni moje życie wróciło do normalności i choć nie mam już takiego wyboru siedzeń w metrze jak kiedyś:)) to bardzo się cieszę z tej zamiany.

g

Dobre wiadomości napłynęły też do mnie z Trójmiasta, gdzie… pełną parą udomawia się nasze gdyńskie mieszkanko…

4a

i gdzie otworzono trzecią już w Polsce (po Warszawie i Krakowie), gdańską filię restauracji – Hard Rock Cafe. Londyńska, powstała w 1971 roku i jest tą pierwszą ze wszystkich 175 działających obecnie na całym świecie, a mnie dobrze znana od 2004 roku, kiedy to na kilka miesięcy została moim pierwszym, angielskim pracodawcą:)

1a

Szare,  już takie prawdziwie listopadowe niebo i zarazem chłodniejsze dni,

b

były idealne na sentymentalne wycieczki w przeszłość i oglądanie zdjęć sprzed lat…

2a

oraz spóźnione premiery filmowe, np. „Idę” – Pawła Pawlikowskiego.

Natomiast w domowej kuchni, ze względu na jesienny klimat, królowały rozgrzewające zupy,

30

a na deser np. ciepła szarlotka z jabłkami:)

a

W centrum miasta już nikt nie ma wątpliwości, że Święta tuż, tuż… ponieważ wszędzie zrobiło się bardzo ozdobnie i chcąc nie chcąc od początku miesiąca słuchamy w sklepach bożonarodzeniowych piosenek. Z racji swojej powtarzalności za chwilę przestaną przywoływać miłe wspomnienia, a zaczną potwornie irytować… jak co roku.

Amerykański „Black Friday” trafił na Wyspy, więc konsumpcyjne tłumy wyruszyły wczoraj na polowanie specjalnie przygotowanych ofert… Byli i tacy, co stali u bram swoich ulubionych świątyń już od 3 rano, tylko po to, by dostać się do wymarzonego produktu przed konkurentem. Szaleństwo potrwa do niedzieli, ale na szczęście są jeszcze inne atrakcje w mieście niż tylko główne skupiska handlowe…

d

Cokolwiek robicie i gdziekolwiek jesteście nie ulegajcie przypadkiem smutnym nastrojom. Jesień to też piękna pora roku, tylko trzeba chcieć to dostrzec, choćby… przez okno:)

No, i nie zapomnijcie o wróżbach…

1

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz