LATO 2022

przez Ola @ Styczeń 12, 2023

Jeszcze nigdy nie miałam takiego dużego opóźnienia w zamieszczaniu postów na swoim blogu jak w minionym roku:( A, że chcę konsekwentnie i chronologicznie doprowadzić ten 2022 do końca, to właśnie w środku zimy czytacie o wydarzeniach sprzed kilku miesięcy;) Ale jak to się mówi „lepiej późno niż wcale…”, więc zapraszam Was na podsumowanie lata;)

LIPIEC 2022
O ile uspokoiliśmy trochę nasz prywatny kalendarz wyjazdowy, to zawodowo znów wybrałam się za morze, tym razem do Belfastu.

Lato - Londyn Belfast

Lato - Londyn z góry

Niestety rozkład zajęć, zwykle pozwala mi jedynie na krótki spacer wieczorową porą, ale latem dzień jest długi, więc jeszcze w dziennym świetle mogłam odświeżyć sobie wspomnienia z poprzedniego pobytu.

Lato - Belfast

Lipiec w Londynie był koszmarnie suchy, co dało się we znaki nie tylko przyrodzie. Tamiza, która z powodu niskiego poziomu wody, odsłoniła swoje brzegi, tworząc plaże, skróciła swoje górne koryto rzeki aż o 8km. Było tak gorąco, że mnie, która zwykle nie przepada za angielskimi opadami deszczu, naprawdę za nimi tęskniłam.

Lato - kanał

Lato - coffee time

Deszcz w końcu przyszedł, ale były to tak znikome opady jak na potrzeby ziemi, że przez przyrodę prawie nie został zauważony

Lato - deszcz

i wszystko wróciło do stanu podgorączkowego.

Lato - nad Tamizą

Lato - spacer po Stratfordzie

Lato - spacer kanałem, Londyn

Lato - lato w mieście

Schronienia przed słońcem nie udawało się znaleźć nawet w parkach, czy przydomowych ogródkach, ale mimo to, miło było posiedzieć wśród zieleni, daleko od zgiełku miasta – jak na poniższym zdjęciu z dziewczynami i tak sobie pogadać o życiu.

Lato - ogród

Lato - babskie spotkania

By poczuć trochę wakacyjnego klimatu, zrobiliśmy sobie też wypad nad morze w Camber,

Lato - Piaski Rye

Lato - Rye

do którego doszliśmy pieszo po godzinnym spacerze…

Lato - Rye natura

Lato - owce

z pobliskiego miasteczka Rye, do którego przyjechaliśmy z Londynu pociągiem…

Lato - Rye 2

Lato - Rye 1

Tego upalnego lata, wróciłam do zapachu sprzed lat – L’eau Chance – Chanel, ponieważ podoba ni się niezmiennie i sprawdził się idealnie jako lekki dodatek do ubrań w te ciepłe, lipcowe dni.

Chanel Eau Fraiche
W miarę możliwości czasowych, moim wakacyjnym czytadłem była historia Tove Ditlevsen w jej „Trylogii kopenhaskiej”,

Lato - czytanie

która towarzyszyła mi również podczas ostatniej w tym miesiącu podróży do Cambridge, gdzie znów zawitałam z przyczyn czysto zawodowych.

Lato - Cambridge

Lato - delegacja w Cambridge

 

SIERPIEŃ 2022
Pozostając w letnim i wciąż upalnym nastroju, w wolne weekendy dotlenialiśmy się w mieście, ale oczywiście z dala od tych ściśle utartych turystycznych ścieżek, ale wciąż blisko wody, by choć przez chwilę poczuć na skórze przyjemny chłód…

Lato - Putney

Lato - ptaki w mieśćie

Lato - nenufary

Lato - Lato w Londynie

Po raz pierwszy w naszej miejskiej historii, odwiedziliśmy – rezerwat przyrody – „Wetland” i daliśmy się zatracić na długie godziny. Chodząc tak wśród ukwieconych łąk, po mostach linowych, czy wśród rozlewisk, trudno było uwierzyć, że wciąż znajdujemy się na terenie 12 milionowego miasta. Co różni to miejsce od parku? Na pewno to, że panuje tam prawdziwa cisza, a to, co ją przyjemnie zakłóca, to tylko jego mieszkańcy – wydry, kaczki i inne zwierzaki;)

Lato - natura w Londynie

Lato - Kontakt z naturą

Lato - Park

Lato - Wetland

Z tej sielankowej atmosfery przeszliśmy w bardzo nerwową, ponieważ nasz wyjazd w rodzinne strony stanął pod wielkim znakiem zapytania, po tym jak Małżon wybił sobie w pracy bark i to na cztery dni przed urlopem. Mimo ośmiu godzin oczekiwania w szpitalu na ostateczną diagnozę lekarską, w których prześwietlano bark dwukrotnie, a konsultowano trzykrotnie, to dostał pozwolenie na podróż z ręką na temblaku,

Lato - lot do Warszawy

ale mogliśmy realizować swój towarzyski plan spotkań z rodzinką i naszą czeską przyjaciółką, której tym razem chcieliśmy pokazać Warszawę

Lato - Warszawa

Lato - Łazienki

i moje rodzinne strony. Pogoda nam dopisała na całej trasie zwiedzania, a dobra organizacja pozwoliła być tam, gdzie zaplanowaliśmy, ale o szczegółach już w kolejnym podsumowaniu miesiąca;)

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz