Ile ludzi, tyle zdań… cz. 1

przez Ola @ Styczeń 29, 2015

Sztuka, krajobrazy, czy codzienne przedmioty… jak świat długi i szeroki wszędzie można znaleźć coś, co przyciąga wzrok i co pozostaje nam w pamięci… Jednak wrażliwość i poczucie estetyki jest inne u każdego człowieka, dlatego dwóm osobom wcale nie muszą się podobać te same rzeczy… i to właśnie jest piękne:)
Dziś „przejedziecie się” ze mną po świecie i sami zobaczycie co lub kto jest tam piękne i jak się w tych gustach od siebie różnimy. Nie zabieram Was jednak do galerii narodowych, czy muzeów, ale kto wie, może przez to łatwiej będzie później zrozumieć czyjąś inność na ulicy;)
Zapraszam na dwudniowa wycieczkę…

1. Wielka Brytania 
Ciężki do zaszufladkowania obszar na mapie tak samo w modzie jak i w makijażu;) Brytyjski styl jest niełatwy do zrozumienia poza Wyspami, a i obserwatorom trudno zgadnąć co sam artysta miał na myśli i na ile jest to kreacja sama w sobie, a na ile tylko przypadkowe zestawienie;)
Od pewnego czasu na twarzach rządzi tu kosmetyczny minimalizm, a kolory widoczne są głównie na paznokciach.

2. Włochy
Aktorka Monica Belluci to we Włoszech ikona mody i to nie w rozmiarze XS. Tam, coraz częściej odchodzi się od operacji plastycznych na rzecz naturalnego piękna, w przeciwieństwie do mieszkanek Ameryki Południowej.

3. Brazylia
Tu możliwe staje się możliwe i trudno nie zauważyć, że korony tych najpiękniejszych zdobywają co roku… panie z Wenezueli i okolic;) Specjaliści od chirurgii plastycznej spełniają oczekiwania swoich klientek, choć podążające za modą kobiety, stają się klonem innych klonów.
Mieszkanki Brazylii używają prostownicy do włosów na równi ze szczoteczką do zębów, choć na szczęście mają świadomość skutków jej regularnego stosowania, tak samo jak wystawiania twarzy na słońce bez ochronnego filtra. Od niedawna jest on dla nich niezbędny jak… karnawał w Rio ale nie tylko ten krem…
Po Ameryce Północnej i Japonii, to właśnie w Brazylii czerwona lub różowa pomadka firmy MAC jest najchętniej noszonym w torebce kosmetykiem, a wzorem do naśladowania dla wielu dziewczyn jest urodzona tam top modelka – Gisele Bundchen.

Ciąg dalszy nastąpi jeszcze w tym tygodniu, a ja pozdrawiam Was ze słonecznego Londka i życzę udanego dnia…

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz