Fikcja, czy rzeczywistość…

przez Ola @ Styczeń 20, 2014

Pamiętacie Jacka Chmielnika? - na pewno Zobacz tutaj ponieważ jego role w filmie „Vabank”, czy „Kingsajz” znają chyba wszyscy… A wiedzieliście, że był nie tylko aktorem, ale również reżyserem i dramaturgiem? Niestety był… ponieważ w 2007 roku zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Poza rolami filmowymi i teatralnymi pozostawił, napisaną przez siebie komedię „Romanca – Sposób na kobietę”, którą wczoraj po południu mieliśmy okazję obejrzeć w sali teatralnej Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie.

POSK, od 1974 roku aktywnie promuje rodzime dokonania artystyczne, m.in. organizując dla nas różnego rodzaju wystawy i koncerty. Udostępnia także zbiory biblioteki, założonej jeszcze w 1942 roku i zaprasza na przedstawienia teatralne, takie jak to wczorajsze… „Romanca”, mimo swojej klasycznej oprawy i języka jest jak najbardziej komedią współczesną, ale sztuką inną niż wszystkie… Już od samego początku skłania do spontanicznych reakcji i niesamowicie zaskakuje widza, a ze względu na zastosowane tam triki, długo nie pozwala o sobie zapomnieć… 

Tu fikcja miesza się z rzeczywistością i już nie można być pewnym, co jest prawdą… „bo prawda zawsze zwycięża w teatrze. Bo on sam prawdą jest. I prawdą mówi zawsze, nawet kiedy kłamie”:)  W komedii wystąpiło trzech krakowskich aktorów - Magdalena Walach (Bianka) i jej dwóch scenicznych adoratorów – Lorenzo, w tej roli również reżyser spektaklu - Marcel Wiercichowski oraz grany przez Pawła Okraskę - Eusebio. 

Chcemy tutaj więcej takich przyjemności!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz