EuroSukces

przez Ola @ Lipiec 2, 2012

Wczoraj, finałowym meczem Hiszpania-Włochy na stadionie w Kijowie, oficjalnie zakończyły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.
Wygrali Hiszpanie i z pewnością sobie na to zasłużyli, ale moje domostwo, sercem było za niebieskimi.
Koniec tych mistrzostw, które dla nas, Polaków były wyjątkowe ze względu na ich organizację, skłania do podsumowań…
Mnóstwo telewizyjnych relacji, które oglądałam i zdjęcia z atmosfery w Gdańsku, które otrzymywałam bezpośrednio od „gospodarzy” Euro, sprawiły, że można, a nawet trzeba stwierdzić, że… wszystko zagrało do właściwej bramki!
Już w trakcie przygotowań do tego piłkarskiego święta, nie miałam wątpliwości, że „Polacy nie gęsi..” – swoje barwy mają…
W końcu, można je było wszędzie dumnie prezentować i zobaczyć…. nie tylko od wielkiego święta np. 3 maja, czy 11 listopada, ale dzień po dniu, przez cały czas trwania Euro!

To był prawdziwy deszcz biało-czerwonego patriotyzmu, ulokowanego przede wszystkim w sercach różnolatków, a także fantastycznych strojach, osobistych dekoracjach i wielu innych pamiątkach, przygotowanych na tę okazję.
Sama nie jestem fanką futbolu, ale te mecze śledziłam z ogromnym zaciekawieniem i na wyposażeniu naszego eM, mamy obecnie… flagę narodową, dużą – sztuk 1, koszulkę jak ta meczowa, polskiej reprezentacji – sztuk 1, bluza dresowa w kolorze (oczywiście) czerwonym – sztuk 1, szklanki do napojów z logo Euro – sztuk 4, a przede wszystkim zdjęcia, dokumentujące to wydarzenie – sztuk… wiele!
Niestety Polska nie nagrała się w tym turnieju i nie wygrała opasłego pucharu, ale ogólnie rzecz ujmując… biało-czerwona atmosfera jak i cała organizacja, zasługują na uznanie, a za spontaniczność i pozytywne emocje, osobiście  wręczyła bym wszystkim taki puchar i żałuję ogromnie, że nie mogłam poczuć tego klimatu na własnej skórze.
Cóż… Mistrzostwa Europy przeszły już do historii, zapisując się na szczęście na tej dobrej karcie. Wciąż słuchając tak wielu, pozytywnych opinii o naszym kraju, serce mi pęka z dumy, dlatego mam nadzieję, że to nie ostatni taki zew narodu… do bycia wesołym, rozśpiewanym, bardzo pomysłowym i tak pozytywnie zakręconym… bo aż miło było popatrzeć!!!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz