Dostojna Jubilatka – GDYNIA

przez Ola @ Marzec 4, 2016

Dokładnie 4 marca 1926 roku mała wieś rybacka – GDYNIA otrzymała prawa miejskie i właśnie dziś, ta poczciwa Jubilatka świętuje swoje 90-te urodziny!!! Pomimo sędziwego wieku nadal pozostaje głównym portem pasażerskim Trójmiasta i nie zapowiada się, by chciała odejść na emeryturę, a wręcz przeciwnie, rozwija się nadal i pięknieje w oczach:)

Gdynia

Świętojańska, Gdynia

To tu przyznawane są m. in. nagrody filmowe – „Złote Lwy” i odbywa się festiwal muzyki etnicznej – „Globaltica”, który gościł już takie gwiazdy jak Sinéad O’Connor, Seal, Cesária Évora, czy Diana Krall. To w Gdyni mają miejsce „Kolosy” – Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, a także wiele cyklicznych imprez plenerowych m.in: Red Bull Air Race, czy Open’er Festival.

Gdynia - Skwer Kościuszki

Zapewne bliskość morza, sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz to, że Gdynia jest jednym z najbardziej nasłonecznionych polskich miast sprawiło, że kolejny raz została uznana za… najlepsze miejsce do życia!!!

Gdynia Orłowo Gdynia Orłowo Gdynia - bulwar nadmorski Gdynia Będąc w Trójmieście, zawsze z przyjemnością zaglądam do Orłowa… gdzie spacer po plaży, czy po klifie jest naszym obowiązkowym punktem pobytu. Gdynia Orłowo Gdynia Orłowo Gdynia Orłowo Gdynia Orłowo Gdynia Orłowo Gdynia Orłowo

Każda taka wizyta utwierdza mnie w przekonaniu, że morze jest piękne nie tylko latem…

Gdynia zimą Gdynia zimą Gdynia zimą

i że my też będziemy tutaj… szczęśliwymi ludźmi, świętując setne urodziny Gdyni już jako prawdziwi mieszkańcy miasta, a nie tylko jej goście:)

Gdynia - moje miasto Wznosząc toast (gorącą herbatą z imbirem i cytryną) za naszą Gdynię, pozdrawiam ciepło i życzę Wam udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz