„Damskie segmenty”

przez Ola @ Marzec 28, 2014

Jakiś czas temu w Polsce zostało przeprowadzone pierwsze, pełne badanie konsumentek - „Polki same o sobie” - „zawierające segmentację rynku – nie demograficzną, ale „motywacyjną”. Celem badania było poznanie i zrozumienie współczesnych Polek, ich światopoglądu, zachowań konsumenckich, motywów podejmowanych przez nie decyzji, oczekiwań, życia codziennego oraz wielu związanych z nim aspektów takich jak: postrzeganie siebie i świata, (…).”

Badanie pozwoliło wyodrębnić siedem typów kobiet, które to typy zamieszczam poniżej…

1. Niespełnione siłaczki (24%):

Zmęczone codziennością panie, dręczone poczuciem straconych szans. Zapracowane, ale jednocześnie obowiązkowe i zostawione same sobie. 

2. Zachłanne konsumpcjonistki (17%):

To te, dla których wartościowsze jest samo posiadanie niż bycie, bez względu na wiek… Widzą się też w roli zadbanej pani domu, która chętnie korzysta z pieniędzy swojego, pracującego męża.

 

3. Obywatelki świata (14%):

Mogą mieszkać wszędzie. Są młode i wciąż zdobywają wiedzę, by podnosić swoje kwalifikacje. Wiedzą czego oczekiwać od życia, a nowoczesne technologie nie są im obce.

4. Rodzinne panie domu (13%):

Najważniejsze są dla nich najbliższe osoby, którym mogą podporządkować całe, swoje życie. Domatorki bez większych oczekiwań.

5. Rozczarowane życiem (13%):

To osoby w średnim wieku lub starsze, którym przeszłość nie przyniosła nic dobrego,   a i skromna teraźniejszość nie daje nadziei na lepszą przyszłość.

6. Spełnione profesjonalistki (10%):

To Polki, idealnie łączące pracę zawodową z domowymi obowiązkami, spełniając się równocześnie na obu polach, gdy zajdzie taka potrzeba.

7. Osamotnione konserwatystki (10%):

Grupa kobiet, o stałych poglądach, z ustalonym sztywno podziałem ról. Mieszkają najczęściej w małych miastach lub na wsi. Trochę znudzone, ale bierne w działaniu. 

 

Jak tak się bliżej przyjrzeć tej ankiecie, to rzeczywiście jest o nas… Nie wiem jak Wy,   ale ja dość szybko odnalazłam siebie wśród tej „szczęśliwej siódemki”, choć nie ukrywam, że jako typ trochę bardziej skomplikowany… widzę się też jeszcze w innej grupie, więc nie dam się tak łatwo zaszufladkować:))

Miłego weekendu!

Dodaj komentarz

Nie będzie publikowany

Jeżeli posiadasz